> Hledat
×
- - - > 18-6-18

Uherské Hradiště

V Uherském Hradišti právě vyhlásili výsledky architektonické soutěže na rekonstrukci nábřeží. Z více než dvaceti návrhů vyhrál renovovaný atelier A69.

A o Jindřichově Hradci se už zase v odborných kruzích ví, že my tu žádné soutěže pro architekty dělat nepotřebujeme. Budeme pro smích stejně jako s rozhlednou? Zbývá jen věřit ve štěstí, že nejlevnější nabídku na projekt podal alespoň trochu kultivovovaný projektant. V červenci budeme vědět víc.

CBArchitektura

„Minulý měsíc jsme spolupracovali na architektonické soutěži na Nábřeží řeky Moravy v Uherském Hradišti. Dvoudenního zasedání poroty se zúčastnili kromě architektů a urbanistů také dopravní inženýři, krajináři, památkáři, zástupci povodí a samozřejmě městský architekt, pan starosta a několik náměstků. Každý mohl říci svůj pohled a po velmi zajímavé a plodné diskusi se formou hlasování vybralo nejvhodnější řešení od jednoho z nejrenomovanějších českých ateliérů A69. Všech dvacet soutěžních návrhů bude zítra představeno veřejnosti formou výstavy.

Pro srovnání, v jednom z nejkrásnějších jihočeských Je to i tvoje město se aktuálně řeší podobná situace. Jediným kritériem pro výběr je nejnižší nabídková cena a zadavatel nepožaduje ani autorizaci architekta, ani nehodnotí kvalitu portfolia. Je to velká škoda, protože dostane jen jeden návrh a jeho kvalita bude pravděpodobně dost nízká. MV“

 

Zdroj: www.cbarchitektura.cz

X Zavřít