> Hledat
×
- > 8-10-17

Komise

Rada města jmenovala 18-ti člennou (!!!) komisi, která bude připravovat zadání pro přestavbu hradecké architektonické památky – zámeckého pivovaru. V komisi sedí úředníci, politici i památkáři…. čistokrevný architekt žádný.

Jeden z nejzásadnějších faktorů, který vede ke vzniku kvalitní architektury, je správné zadání. Proto je pro nás nepochopitelné, proč v komisi žádný zkušený architekt nesedí. Kdo jiný by měl se zadáváním projektů větší zkušenosti?

 

Přestavbu pivovaru ohlídá osmnáctičlenná komise

Jindřichův Hradec – Celkem 33 myšlenek na využití vyhořelého komplexu zaslali v létě lidé hradecké radnici.

Nejen nový městský pivovar s restaurací, ubytováním a lázněmi, ale také například virtuální svět, muzeum voskových figurín nebo pěstírnu konopí pro lékářské účely. I takové nápady se objevily v plánech, které obyvatelé města zasílali na radnici k tématu budoucí rekonstrukce poničeného pivovaru v sousedství hradeckého zámeckého areálu.

S výstupy z ankety, která v Hradci trvala po dobu letošních letních prázdnin, se v tomto týdnu seznámili radní města. Zároveň také jmenovali osmnáctičlennou komisi, která bude s náměty Hradečáků dále pracovat. „Výstupem by po nějakém čase mělo být připravení podkladů pro zpracování projektu pro tuto náročnou rekonstrukci. Komise se skládá z vedoucích odborů městského úřadu, zástupců jednotlivých stran v zastupitelstvu a také dvou zástupců Národního památkového ústavu,“ sdělil starosta Stanislav Mrvka.

V letošním roce se v pivovaru, který radnice koupila od soukromého majitele za 7,8 milionu korun, odehrávají záchranné práce, tedy vyklízení sutin po požáru a stavba provizorního zastřešení, které má zabránit dalšímu chátrání stavby. Toto zabezpečení vyšlo radnici na téměř čtyři miliony korun. Zatím není jasné, zda s přestavbou tohoto rozlehlého areálu bude počítat už rozpočet příštího roku, či se skutečně začne stavět až v roce 2019.

Co všechno lidé navrhovali?

– V anketě se sešlo velké množství návrhů. Jednoznačně se lidé shodovali na dvou z nich: na myšlence obnovení městského pivovaru a na otevření restaurace či pivnice.

– Další podstatná část nápadů navrhovala využít prostory komplexu například ke zřízení divadla, které Hradec nemá, k zařízení ubytování nebo jako lázně/wellness. Celkem sedm z návrhů se také zabývalo vznikem muzea pivovarnictví.

– Nebyla nouze ani o více či méně bizarní návrhy, například městské dětské hrací centrum, dům dětského umění, virtuální svět, muzeum motocyklů či muzeum voskových figurín, penzion pro seniory, obchodní dům, městská truhlárna nebo pěstírna konopí pro lékařské účely.

 

Komise, kterou jmenovala rada města:

Jana Říhová, vedoucí odboru kanceláře starosty

Radim Staněk, vedoucí KD Střelnice

Blanka Slavíková, vedoucí odboru správy majetku města

Bohumil Krejčí, vedoucí odboru výstavby a územního plánování

Petra Vozábalová, vedoucí oddělení územního plánování

František Chmelík, vedoucí odboru životního prostředí

Zdeňka Šindelářová, vedoucí odboru sociálních věcí

Jitka Čechová, vedoucí odboru školství

Vladimír Krampera, vedoucí odboru rozvoje

Pavel Jerie – zástupce Národního památkového ústavu Praha, památkář

Eliška Výborná – zástupce Krajského úřadu Jihočeského kraje, oddělení památkové péče

Tomeš Vytiska – zastupitel, zástupce KSČM

Vladislav Burian – radní a zastupitel, zástupce SNK-ED

Marcel Kaštovský – zástupce ANO

Tomáš Krajník – zástupce TOP 09

Ladislav Mátl – zástupce VPM

Tomáš Blábolil – zástupce ODS

Jaroslav Beran – radní, zastupitel, zástupce ČSSD

 

Zdroj: https://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/prestavbu-pivovaru-ohlida-osmnacticlenna-komise-20171006.html

Zdroj: www.jindrichohradecky.denik.cz

X Zavřít