> Hledat
×
- > 5-1-21

Den architektury 2020

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim desátý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Letos se uskuteční od 1. do 7. října, a především o víkendu 3. až 4. října 2020.

Mezinárodní den architektury jako takový je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí. V České republice a lokálně na Slovensku však neslavíme pouze jeden den, ale celý týden architektury. Spolek KRUH prostřednictvím festivalu umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí. Den architektury není jen architektura a urbanismu, ale i širší souvislosti, které stojí na pozadí vzniku každého domu, parku, čtvrtě či města.

Festival se koná každoročně průměrně v 85 městech a obcích či místech, a to během více než 350 akcí během jednoho týdne. V roce 2019 padl historický rekord a celkem 360 akcí se konalo v 102 městech, z toho 18 na Slovensku.

Den architektury nejsou jen procházky, ale také cyklojízdy, plavby, projekce, diskuze, workshopy pro rodinné publikum, umělecké instalace a možná letos dojde i na koupací happeningy.

www.denarchitektury.cz

Jindřichův Hradec – Inventura architektury

Reflexe architektury a veřejného prostoru poslední dekády Jindřichova Hradce s iniciativou Je to i tvoje město. V pořadí již sedmá procházka s touto iniciativou je zaměřená na proměny a využité i promarněné příležitosti. Za posledních 10 let radnice města Jindřichův Hradec realizovala řadu zásahů do podoby města. Procházka se bude věnovat těm nejvýraznějším, ale také tomu, na co se v dosavadní porevoluční éře zapomnělo.

Zdroj: www.denarchitektury.cz, www.jetoitvojemesto.cz

X Zavřít